Co powinieneś wiedzieć w kwestii zabezpieczenia danych, jakie znajdują się na komputerze?

Dużo ludzi uważa, iż żyje bezpiecznie, oczywiście nie chcę dziś uogólniać, bez wątpienia są ludzie, jakich bezpieczeństwo nie jest w ogóle zagrożone. Pomimo wszystko należy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo jest tym wyższe, im większą ilość czasu mu poświęcimy.

Na sam początek proponuję zobaczyć jak łatwo popaść w złudzenie bezpieczeństwa. Popatrzmy na przykład na piękne, ogromne miasto Gdańsk. Stan poczucia bezpieczeństwa w Gdańsku jest dosyć duży, mamy przecież kamery na ulicach, policjantów, jacy utrzymują porządek oraz może się zdawać, iż właściwie nic nie powinno nam tutaj zagrażać.

Jak jednak szybko możemy zauważyć monitoring miejski nie zawsze wystarcza. Włamywacz, jaki upatrzy sobie na cel Twoje mieszkanie znakomicie zdaje sobie sprawę, że na ulicach są kamery. Oględziny wykona tak, żeby nie wzbudzić choćby najmniejszych podejrzeń zarówno Twoich, Twojej rodziny jak również policji. Przykro to mówić, lecz prawda jest taka, że każda osoba musi się zabezpieczyć na własną rękę. Szczęśliwie nie jest to wcale zadanie aż tak ciężkie, jak poniektórym mogłoby się wydawać.

usługi informatyczne gdańsk

Obecnie bez najmniejszego problemu możemy wybrać ofertę jednej z wielu firm ochroniarskich, dobrać do swych potrzeb alarm lub monitoring.

Dla znacznej ilości osób wyłącznym niebezpieczeństwem, przed jakim pragną się obronić jest właśnie włamanie do mieszkania, przede wszystkim celem przeprowadzenia kradzieży. Musimy jednakże pamiętać, że to nie jedyne co może nas spotkać. Trzeba popatrzeć na choćby usługi informatyczne Gdańsk, czy dane, jakie mamy na komputerze firmowym są odpowiednio zabezpieczone? Czy nikt nie ukradnie nam rejestru naszych petentów, partnerów? Czy nie przekażemy za darmo know-how kolekcjonowanego przez wiele lat?

Niewątpliwie możemy się przed tym wszystkim ochronić, powinniśmy jednak zawsze zanim jeszcze zdecydujemy się zamontować „dodatkowy dobry zatrzask w drzwiach” rozważyć – dlaczego potrzebujemy ochrony oraz co tak właściwie chcemy chronić? Dopiero wówczas pojawi się odpowiedź na zapytanie „jak tego chronić”.