Hosting zdjęć jako alternatywa tradycyjnego albumu

Każdy z nas lubi robić i przechowywać zdjęcia, które potem razem z rodziną można oglądać i wspominać. W czasach kiedy mamy aparaty cyfrowe i robimy setki zdjęć, które nic nas nie kosztują, wywoływanie zdjęć jest coraz mniej popularne. Są jednak inne możliwości, często lepsze od tradycyjnego albumu. Przypatrzmy im się uważnie.

Coraz szybszy dostęp do sieci internet zachęca nas do przechowywania danych na dostępnych serwerach, zamiast na własnym dysku. Dane są tam często dużo bezpieczniejsze, ponieważ dbają o nie profesjonaliści i często są robione kopie zapasowe o czym my często zapominamy. Dlaczego więc nie przechowywać zrobionych przez nas zdjęć w taki sposób? Możemy wgrać nasze galerie zdjęć i przeglądać je z dowolnego miejsca na Ziemi. Co więcej tak przechowywane obrazy nie stracą nigdy na swojej jakości, czego nie można powiedzieć o ich papierowych odpowiednikach. Mamy do wyboru wiele różnych szat graficznych naszej galerii, możemy wybrać kto będzie mógł oglądać nasze zdjęcia i wysyłać je innym w kilka sekund. Z takiej opcji coraz częściej korzystają profesjonalni fotografowie, którzy udostępniają nam zamówione zdjęcia na przykład z wesela.

Mamy też możliwość zapisywania interesujących nas obrazów na dyskach przenośnych. Są one bezpieczniejsze od dysku twardego w naszym komputerze. Jednak taki wybór ma swoje wady. Musimy mieć dysk ze sobą kiedy chcemy komuś pokazać zdjęcie. Dodatkowo chcąc komuś wysłać zdjęcie musimy dopiero podłączyć dysk i wysyłać przez internet co często długo trwa i zniechęca nas do dalszego wysyłania.

Hosting zdjęć jest więc bardzo ciekawym i rozsądnym rozwiązaniem. Samo jego używanie jest niezwykle proste i nawet niezaawansowany użytkownik poradzi sobie z jego obsługą. Miło będzie za parę lub nawet parędziesiąt lat usiąść z najbliższymi i wspominać wydarzenia z naszego życia.