Parę ciekawostek na temat kontroli dostępu.

Dawniej uczęszczając do pracy nie czuliśmy się w takim stopniu pewni, jak współcześnie. Nie było kamer, kart dostępu, wszelkich kontroli drogą elektroniczną. Teraz technika wyszła do przodu z czego korzystają wszyscy we wszelkich dziedzinach. także pracodawca w miejscu pracy dąży do tego by jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Kontrola dostępu – czy wiesz co to jest ?

Pewną z takich nowości jest kontrola dostępu prowadzona poprzez bramki obrotowe. w jaki sposób to funkcjonuje? W większości wypadków w trakcie zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z informacjami o pracowniku (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może posiadać jeden z dwóch typów bezpieczeństwa – chip czy kod kreskowy, jaki reaguje w czasie skanowania a wtedy bramki zostają otwierane. Powoli kody kreskowe zaprzestają być tak popularne, jak chipy. Z jakiego powodu? Dlatego że, gdy wielokrotnie jest prowadzona kontrola dostępu przez ów bramki obrotowe to kod kreskowy pozostaje zwyczajnie starty. Aby przedłużyć żywotność takich kart możemy umieścić je w silikonowych czy plastikowych pokrowców. Jest to nawet właściwa procedura choć nie jest niezawodna – kod kreskowy i tak prędzej czy później zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem możliwości wstępu do miejsca pracy. Nawet pracownik, jaki jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po utracie tego rodzaju kodu raczej nie pozostanie przepuszczony poprzez bramki obrotowe. A to z tej przyczyny, że kontrola dostępu jest w całości zautomatyzowana oraz jedynie sporadycznie możemy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

kontrola dostępu
Biorąc pod uwagę liczbę dokonywanych przewinień w miejscu zatrudnienia poprzez ludzi niezatrudnionych w konkretnym zakładzie, takie rozwiązanie sprawia, iż personel czuje się bezpieczniej. Naturalnie zawsze istnieje prawdopodobieństwo, iż nawet pomimo takich nowoczesnych zabezpieczeń coś nam się może stać. Dlatego mimo wszystko trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa niezwłocznie adresować do zarządcy. Solidny pracodawca nie pozostawi sprawy biernej.

Źródło: www.controlsys.com.pl