USG 4d Kraków

USG 4d Kraków

Ultrasonografia w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej przydatnym i docenianym przez lekarzy badaniem diagnostycznym. Rozwija się i dostępne jest już przeprowadzanie badania ultrasonograficznego w trójwymiarze w czasie rzeczywistym.

Ma to szczególne zastosowanie w ginekologii i położnictwie, pozwala ujrzeć na ekranie aparatu ultrasonograficznego swoisty film z dzieckiem w roli głównej i dostarcza ginekologowi bardzo cennych informacji o rozwoju dziecka i ewentualnych nieprawidłowościach z tym związanych. USG 4d Kraków pozwala również na wiarygodniejsze niż w innych projekcjach rozpoznanie płci dziecka. Ma również duże zastosowanie w diagnozowaniu wielu wad wrodzonych i chorób genetycznych na etapie rozwoju prenatalnego dziecka, co daje szanse na rozpoczęcie leczenia już w łonie matki, przed porodem.

Dzięki bardzo nowoczesnej technologii informatycznej, nagrania USG wykonane w gabinecie lekarskim w Krakowie nowej technice 4D mogą być przekazane na życzenie rodzicom w formacie DVD. Mogą oni dzięki temu w domu jeszcze raz obejrzeć dokładnie twarz i ruchy swojego dziecka, gdyż jest to film o bardzo dobrej jakości pod względem wizualnym i graficznym. Rodzice mogą pokazać swoją pociechę jeszcze przed narodzinami przyjaciołom i dziadkom, także za kilka lat — swoim już urodzonym dzieciom. Wielu rodziców korzysta z tej przydatnej możliwości i zachowuje usg jako nagranie w postaci filmu na pamiątkę.

Wprowadzenie tej nowoczesnej techniki USG 4d w Krakowie do ciążowego badania ultrasonograficznego budzi szansę i dużą nadzieję na coraz lepszą ocenę funkcji mózgu i ośrodkowego układu nerwowego. Prawdopodobnie ten rodzaj obrazowania pozwoli na diagnostykę związaną z układem nerwowym już w łonie matki. Istnieje na ten temat dużo ciekawych badań naukowych i powstają coraz nowe próby wykorzystania usg 4d w medycynie.

USG 4d Kraków
USG 4d Kraków